مسلمانان نیومکزیکو از مغازه دارای پوسترهای ضداسلامی شکایت کردند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از kob، جامعه اسلامی ایالت نیومکزیکو در آمریکا از مغازه‌ای که پلاکاردها و علائم اسلام‌هراسی و نژادپرستانه علیه مسلمانان نصب کرده بود شکایت کرد.

فروشگاه رفاه میهیل در نیومکزیکو این روند اسلام‌هراسی را سال گذشه آغاز کرده بود و پوسترهای سئوال برانگیز متعددی علیه مسلمانان بر پشت پنجره مغازه نصب کرده بود. این پوسترها تا حد زیادی نژادپرستانه و اسلام‌هراسانه بودند به طوری که توجه ملی را به خود جلب کرده و شورای روابط اسلامی آمریکایی «کایر» شعبه نیومکزیکو وارد عمل شده و از آن‌ها شکایت به عمل آورده است.

احمد محمد نماینده شورا با توجه به این پوسترهای نصب شده و شکایت انجام گرفته گفت: ما روز گذشته شکایت‌نامه‌ای در «کمیسیون حقوق بشر نیومکزیکو» پر کرده‌ایم و در مجموع این کمیسیون را از اقدام صاحب این مغازه آگاه کرده‌ایم. اقدام صاحب این مغازه نقض قوانین مسکن عمومی در نیومکزیکو، نقض خواسته‌های مشترک و تبعیض و افترا از طریق تهمت و بدگویی نسبت به کلیت مسلمانان بوده است.

محمد گفت: یک مسلمان آمریکایی که در شهر در حرکت بوده این پوسترها را دیده و به شدت وحشت زده شده است. وی گفت که از ورود به این مغازه وحشت زده شده و به همین جهت نیز مقامات شورا مجبور به اقدام عملی شده‌اند.

محمد در ادامه افزود: در نخستین مرحله کمیسیون حقوق بشر نیومکزیکو باید شکایت ما را مورد ارزیابی قرار دهد. آن‌ها توانایی پیدا کردن علت احتمالی تبعیض مذهبی را دارند و اگر چنین شود، آنها حکمی علیه فروشگاه صادر می‌کنند. صاحب مغازه می‌تواند جریمه شده یا با دعوی قضایی روبرو شود. در صورتی که کمیسیون اقدام جدی در این باره پیش نگیرد ما مجبور می‌شویم به دادگاه فدرال شکایت کنیم و به هر شکل ممکن از حقوق مدنی مسلمانان دفاع کنیم.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۲۵  |  ساعت انتشار: ۲۰:۲۹  |  کد خبر: ۳۱۵۹۶۰۴  |  منبع: حوزه نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال