سیاست دولت میدان دادن به جوانان در سیاست و اقتصاد است

به گزارش ایرنا سیدجواد حسینی عصر پنجشنبه در همایش جوان، نقش آفرینی و مسئولیت پذیری افزود: مشارکت مردم نباید نمادین باشد، بزرگترین راه حضور مستمر، نظام مند و ساختارمند مردم در عرصه سیاسی ایجاد احزاب و تشکیلات است.
وی با بیان اینکه هم اکنون 53 حزب و تشکل سیاسی در خراسان رضوی فعال و دارای پروانه هستند، افزود: 27 مورد از این تشکل ها اصلاح طلب، 19 مورد اصولگرا و بقیه اعتدالی هستند.
وی اظهار کرد: خانه احزاب مکانی برای حضور نظام مند احزاب است و یکی از برنامه هایی که در حال انجام است ارتباط مستقیم و رو در روی خانه احزاب با مسئولان استان است که دور یک میز به گفت و گو می نشینند.
وی گفت: تولید و اشتغال، امنیت، حقوق شهروندی، کنترل آسیبهای اجتماعی، ارتقای فعالیتهای فرهنگی و توسعه نظام مند مشارکت جزو راهبردهایی است که برای این استان ترسیم کرده ایم و اکنون در حال اجراست.
حسینی ادامه داد: یکی از محورهایی که معمولا حکومت‌ها و نظام‌های موفق انجام می دهند توسعه نظام مند مشارکت است و کشورهایی که زمینه این موضوع را فراهم کرده اند موفق شده اند.
وی با بیان اینکه نسل جوان یک فرصت است که اگر نادیده انگاشته شود تبدیل به تهدید می شود، اظهار کرد: هر زمان به جوانان در هر عرصه ای میدان داده ایم، موفق بوده ایم.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: پنج هزار جوان در 165 شرکت دانش بنیان و 207 شرکت فناور استان فعال هستند که در هفت ماه ابتدای امسال با تولید 350 نوع محصول، 10 میلیون دلار از تولیدات خود را به کشورهای همسایه و اروپا صادر کردند.

* تلاش حزب اعتدال و توسعه بر هم افزایی است
دبیر حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی نیز گفت: برخی تلاش می کنند بین گروه‌های همسو اختلاف بیندازند و حال آنکه بنای این حزب بر هم افزایی و وحدت بین گروه‌های همسو است.
رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه کشورهایی که احزاب در آنها نهادینه شده و از نیروی جوان به خوبی استفاده می کنند، راه توسعه را آسان تر می پیمایند، افزود: در نبود احزاب فعال، نمایندگان مجلس به عنوان حلقه ارتباط و اتصال بین مردم و دولت عمل می کنند.
وی ادامه داد: اگر احزاب حضور فعال داشته و کار آنان محدود به دوران انتخابات نباشد، یقینا بیش از نمایندگان می توانند حلقه ارتباطی بین مردم و دولت را برقرار کنند.
همایش جوان، نقش آفرینی و مسئولیت پذیری به همت حزب اعتدال و توسعه همزمان با سراسر کشور در تالار رازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.
خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
7507/5132

انتهای پیام /*

برچسب ها

سیاسی

اعتدال و توسعه

احزاب

جوانان


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۲۳  |  ساعت انتشار: ۱۷:۱۷  |  کد خبر: ۳۱۵۵۸۷۴  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال