برای فرهنگ‌سازی درباره مصرف بهینه آب با صداوسیما رایزنی کردیم/ اوضاع سفره‌های زیرزمینی تهران خوب نیست

زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر دوره پنجم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو پیرامون بحران آب خصوصا در شهر تهران گفت: منابع خدادادی مثل آب منبعی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور و وضعیتی که کشور ما در آن قرار می‌گیرد می‌شود در موردش بحث کرد چه قدر تامین است، ما به عنوان کشوری که در منطقه نیمه خشک هستیم و در بسیاری از استان‌های ما میزان بارندگی بسیار کم است و در شهر تهران نیز متوسط بارندگی متوسط بالایی نیست بنابراین منابع آبی شهر که عمده آن از طریق بارش‌ها تامین می‌شود و از طریق سفره‌های زیرزمینی، آنقدر کافی نیست که به هر نحوی بتوان از آن استفاده و بهره برداری کرد.
وی افزود: اقدامی که من فکر می‌کنم باید در این باره انجام گیرد مدیریت مصرف است و اساسا بازنگری در الگوی مصرف می‌باشد. ما به عنوان یک جامعه مسلمان و به عنوان یک جامعه دین دار متاسفانه برخلاف آموزه‌های دینی مان رفتار می‌کنیم و افراد صرفه جویی نیستیم و خیلی اسراف و تبذیر می‌کنیم و مصرف آبمان خیلی زیاد است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه با فرهنگ سازی باید جلوی این گونه مصرف‌های بی رویه را گرفت گفت: از طریق رادیو و تلویزیون و مطبوعات و شبکه‌های اجتماعی مدام باید استفاده درست از منابع طبیعی تبلیغ شود و کم مصرف کردن و درست مصرف کردن را برای مردم به صورت تبلیغی نهادینه کرد و مدام به مردم آموزش بدهیم.
نوری اضافه کرد: من به عنوان عضو شورای شهر امیدوارم که در تعاملی که شورا و شهرداری با سازمان صدا و سیما برقرار می‌کنند بتوانیم به سمت برنامه‌های آموزشی و فرهنگ سازی برویم که در حقیقت این فرهنگ به زندگی شهرنشینی و ملزومات آن را مدام در جامعه تقویت کنیم تا نسبت به استفاده از منابع به صورت منطقی و درست به الگوی مصرف مناسبی برسیم.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۲۲  |  ساعت انتشار: ۸:۲  |  کد خبر: ۳۱۵۲۳۱۹  |  منبع: خبرگزاری دانشجو  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال