۲ جنایت در پرونده دزدان طلافروشی‌های پایتخت

اجتماع>اجتماعی - تحقیقات پلیس برای دستگیری دزدان مسلح طلافروشی‌های پایتخت در حالی ادامه دارد که بررسی‌ها نشان می‌دهد اعضای این باند تا‌کنون به ۸ طلافروشی دستبرد زده‌اند و ۲نفر را به قتل رسانده‌اند.

آنها در جریان یکی از سرقت‌ها در خیابان ستارخان، یک طلافروش را به قتل رساندند و در جنایت دیگری با شلیک گلوله مرد بیماری را به قتل رساندند و هزینه عمل جراحی او را سرقت کردند.به گزارش همشهری، عصر نهم اسفند سال ۹۴ رهگذرانی که از یکی از خیابان‌های غرب تهران عبور می‌کردند شاهد صحنه هولناکی بودند. آنها دو مرد حدودا ۴۰ و ۴۵ ساله را دیدند که با اسلحه به مرد میانسالی هجوم بردند و با تهدید می‌خواستند کیف او را سرقت کنند.

یکی از مردان مسلح لوله اسلحه را روی شقیقه مرد میانسال گذاشته بود و دیگری تلاش می‌کرد کیف او را از چنگش درآورد. مرد میانسال اما مقاومت می‌کرد و در این هنگام سارقان بی‌رحم دو گلوله به او شلیک کردند و کیف دستی‌اش را سرقت کرده و پا به فرار گذاشتند. همه این اتفاقات در چند ثانیه رخ داد و شاهدان از ترس جرأت نکردند به دزدان مسلح نزدیک شوند. با فرار دزدان مسلح، ماجرا به پلیس گزارش شد و تیمی از کارآگاهان راهی محل حادثه شدند.

امدادگران اورژانس که پیش از مأموران در محل حاضر شده بودند پس از معاینات اولیه اعلام کردند که مرد 57ساله جان باخته است. به این ترتیب ماجرا به بازپرس ویژه قتل تهران گزارش شد و بررسی‌ها برای یافتن ردی از جنایتکاران ادامه یافت. نخستین تحقیقات نشان می‌داد که مقتول سعید نام داشته و به گفته خانواده‌اش مدتی بود که بیمارشده و قرار بوده تحت‌عمل جراحی قرار بگیرد. او روز حادثه به بانک رفته و برای تأمین هزینه عمل جراحی وام گرفته بود که این مبلغ را در کیف دستی‌اش گذاشته و قصد داشته به خانه برگردد اما گرفتار دزدان شده بود.

در حقیقت دزدان مسلح که از قبل این مرد را زیرنظر داشتند و می‌دانستند که داخل کیفش مقدار زیادی پول است، او را به قتل رسانده بودند تا بتوانند کیفش را سرقت کنند. کارآگاهان در مرحله بعد توانستند با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته در محدوده محل جنایت، تصاویر دو قاتل مسلح را به‌دست آورند.

  • دومین جنایت

درحالی‌که تحقیقات پلیس برای یافتن ردی از سارقان ادامه داشت، آنها دومین نقشه هولناک خود را عملی کردند. مردان مسلح سوار بر موتورسیکلت راهی یک طلافروشی در خیابان ستارخان شدند تا از آنجا سرقت کنند. مغازه طلافروشی متعلق به مردی به نام محمد بود. ساعت 17:10بود و محمد 53ساله مقابل مغازه‌اش نشسته و سرگرم حرف زدن با مرد همسایه بود. پسرش نیز داخل طلافروشی سرگرم کارهای روزمره.

در همین هنگام دزدان مسلح مقابل طلافروشی توقف کردند. هر دو درحالی‌که نقاب به‌صورت زده بودند وارد طلافروشی شدند و با تهدید جوان طلافروش شروع به جمع‌آوری طلاها کردند. صاحب مغازه به محض دیدن دزدان دوان دوان وارد طلافروشی و با آنها درگیر شد. مردان مسلح برای اینکه او را بترسانند 2تیر هوایی شلیک کردند اما مرد میانسال دست‌بردار نبود و همچنان مقاومت می‌کرد. در این هنگام یکی از سارقان گلوله‌ای به قلب او شلیک کرد و پس از سرقت بیش از 3کیلو طلا، هر دوی آنها سوار بر موتورسیکلت از محل گریختند.

  • یک سرنخ

پس از فرار دزدان تیمی از مأموران راهی محل سرقت شدند. صاحب طلافروش به‌دلیل شدت خونریزی جان باخته و از دزدان اثری نبود. درحالی‌که تحقیقات ادامه داشت مرد ۲۰۶ سواری نزد مأموران رفت وگفت: پس از فرار سارقان از طلافروشی سوار بر ماشینم آنها تعقیب کردم اما چند خیابان بعد، دزدان در شلوغی گم شدند.

مأموران مسیری را که مرد جوان نشان داده بود بررسی کردند و معلوم شد که دزدان پس از فرار، موتور خود را در خیابانی رها کرده و فردای آن روز مجددا به آنجا برگشته و موتور را با خودشان برده بودند. به این ترتیب چهره دزدان جنایتکار به‌دست آمد و مشخص شد که آنها همان دو زورگیر مسلحی هستند که ساعتی قبل از سرقت مرگبار از طلافروشی، مرد بیمار را با شلیک گلوله به قتل رسانده و کیف دستی‌اش را سرقت کرده بودند.

حالا و با گذشت حدود دو سال از این جنایت‌ها، پرونده سارقان مسلح در دادسرای امورجنایی تهران در حال رسیدگی است. این در حالی است که تیم جنایی در تحقیقات خود پی بردند که دزدان در دوسال گذشته به‌صورت سریالی به ۸ طلافروشی در پایتخت دستبرد زده‌اند. آنها بیشتر سرقت‌ها را در شب‌‌های عید (اسفندماه) رقم زده بودند. با این حال پلیس هنوز نتوانسته ردی از آنها به‌دست آورد و در این شرایط قاضی جنایی مجوز انتشار تصاویر سارقان را صادر کرده و از کسانی که آنها را می‌شناسند و از مخفیگاه‌شان خبر دارند خواسته است اطلاعات خود را در اختیار دادسرای جنایی یا پلیس آگاهی تهران قرار دهند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۴  |  ساعت انتشار: ۱:۹  |  کد خبر: ۳۱۳۸۲۲۹  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال