چرا در عراق و سوریه بودیم؟

جهان>دیدگاه - ایرج مسجدی-سفیر ایران در عراق:
از بدو پیروزی انقلاب اسلامی و تأسیس نظام نوپای جمهوری اسلامی در ایران همواره انقلاب و نظام در معرض توطئه دشمنان و صهیونیست‌ها بوده است.

نمونه‌های آن‌را در بدو پیروزی انقلاب اسلامی مردم عزیزمان به‌خوبی به‌خاطر دارند، آنها همیشه از حربه تروریسم برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرده‌اند که مهم‌ترین آن توطئه منافقین است. بعد از شکست توطئه دشمنان، در اقدام فیزیکی علیه جمهوری اسلامی ایران، ایشان دست به تحریم‌های ناجوانمردانه علیه کشورمان زدند که در نتیجه این تحریم‌های سخت مردم فرهیخته کشورمان توانستند دستاوردهای علمی بزرگی به دست آورند که جهانیان را مبهوت کند. از آنجا که سنت الهی بر این تعلق داشته است که خدا یاری‌کنندگان دینش را یاری کند نه‌تنها جمهوری اسلامی از تمامی توطئه‌ها با موفقیت بیرون آمد بلکه به‌دلیل مواضع برحقی که داشت با حمایت و حضور آگاهانه مردم و رهبری‌های خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به‌عنوان قدرتی تأثیرگذار در منطقه و جهان مورد پذیرش قرار گرفت.

از سرفصل‌های مهم در واکنش به توطئه‌های آمریکا به‌ویژه رژیم صهیونیستی تشکیل محور مقاومت است. پیروزی مقاومت اسلامی لبنان علیه رژیم صهیونیستی در سال2000 میلادی نقطه عطفی در تحولات منطقه به حساب می‌آید. با سرنگونی صدام و به‌دست‌گیری قدرت از سوی نیروهای مردمی در عراق محور مقاومت بیش از پیش تقویت شد و 2کشور همسایه و برادر دوستی‌های خود را تعمیق دادند.

بر همین اساس توطئه برای تضعیف محور مقاومت افزایش یافت، اما به‌دلیل حمایت‌های مردمی این توطئه ناکام ماند. لذا دشمنان مسلمانان سعی کردند در بزرگترین توطئه خود با ایجاد فتنه داعش و دامن زدن به درگیری و اختلافات مذهبی اقدام به تجزیه منطقه و درگیری‌های طولانی در منطقه کنند.

داعش یکی از همان توطئه‌های پیچیده و خطرناک محور آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای عربی منطقه است که چاشنی خطرناک اختلافات و تنش مذهبی را در ماهیت خود جای داده بود. همانطور که سردار سلیمانی در پیام خود به رهبر معظم انقلاب آوردند بیش از 6 هزار جوان فریب‌خورده داعش به‌صورت انتحاری و به اسم دفاع از اسلام خود را منفجر کردند. کشتار، سوزاندن، به اسارت درآوردن زنان و نوامیس مردم، فروش آنها به عنوان برده و آواره کردن میلیون‌ها نفر همه به اسم اسلام انجام شد تا اسلام را نزد جهانیان مشوه و این دین رحمانی را به‌عنوان دین خشونت و نفرت جلوه دهند.

ازجمله کارکردهایی که توسط صهیونیست‌ها و همپیمانان منطقه‌ای آنان - که رابطه راهبردی آنها بعد از شکست داعش آشکار شده است - برای داعش تعریف شده بود دامن زدن به درگیری‌های طولانی‌مدت مذهبی، تجزیه کشورهای منطقه و در کارکرد نهایی خود متأثر کردن امنیت مردم منطقه ازجمله جمهوری اسلامی بود.

حضور مستشاری ما و جبهه مقاومت در سوریه و عراق بنا بر درخواست دولت‌های قانونی این کشورها و براساس قوانین و مقررات بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم جنایتکار و رفع فتنه صورت گرفت و با این اقدام ضمن دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) حمایت از مردم مظلوم منطقه، از امنیت ملی کشورمان نیز صیانت شد.

عدم حضور مستشاری ما در حلب، حمص، اربیل، کرکوک، ‌بغداد و بوکمال موجب می‌شد صهیونیست‌ها و دشمنان مردم مسلمان منطقه به اهداف خود برسند و ضمن درگیر‌کردن مسلمانان افکار عمومی مردم را به جای جنایت صهیونیست‌ها به اختلافات خود معطوف کنند. شکست داعش موجب پریشانی توطئه‌گران شده است آنها که تا دیروز با تبلیغات به ظاهر مذهبی خود هزاران جوان مسلمان را برای عملیات انتحاری تهییج می‌کردند، امروز به سوی رابطه با صهیونیست‌ها هروله می‌کنند و از شکست مفتضحانه توطئه خود با هزینه بسیار زیاد در اثر آگاهی مردم و جوانان مسلمان به شدت رنجیده شده‌اند. بدون شک دشمنان با این شکست به دنبال توطئه‌های دیگری خواهند رفت اما باید بدانند این توطئه‌ها نیز با کمک خدای بزرگ و بیداری مسلمانان به شکست خواهد انجامید و مردم مسلمان با وحدت خود این توطئه‌ها را ناکام خواهند گذاشت.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۲  |  ساعت انتشار: ۵:۴  |  کد خبر: ۳۱۳۷۸۳۷  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال