حضور خالصانه و داوطلبانه جراح زنان و زایمان مازندرانی در مناطق زلزله‌زده+تصاویر

شمال نیوز : حضور داوطلبانه دکتر مریم قلی‌زاده جراح زنان و زایمان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نشان داد که در کنار همه اخبار نگران‌کننده از مناطق حادثه‌دیده، خبرهایی هم هستند که انسان را امیدوار می‌کنند.....شمال نیوز : عزیمت داوطلبانه پزشک متخصصی که مطب خود را با وجود مراجعه روزانه بیش از 60 بیمار و چند عمل جراحی رها می‌کند و در مناطق و روستاهای محروم و تخریب‌شده کرمانشاه می‌رود خود حدیث مفصلی از شرح عاشقی یک بانوی پزشک مازندرانی به هم‌وطنان خود است و تنها باید گفت « به مازندرانی بودنمان به خاطر وجود اینگونه افراد مخلص و فداکار افتخار کنیم ».

به گزارش شمال نیوز ، حضور داوطلبانه دکتر مریم قلی‌زاده جراح زنان و زایمان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نشان داد که در کنار همه اخبار نگران‌کننده از مناطق حادثه‌دیده، خبرهایی هم هستند که انسان را امیدوار می‌کنند.

این عزم انسان‌دوستانه توسط خانم دکتر و اقدام موفق برای چند زایمان طبیعی، روزهای اخیر در فضای مجازی صدر اخبار را به خود اختصاص داده است.

/

عزیمت داوطلبانه پزشک متخصصی که مطب خود را با وجود مراجعه روزانه بیش از 60 بیمار و چند عمل جراحی رها می‌کند و در مناطق و روستاهای محروم و تخریب‌شده کرمانشاه می‌رود خود حدیث مفصلی از شرح عاشقی یک بانوی پزشک مازندرانی به هم‌وطنانخود است.

پس از اطلاع از حضور این پزشک فداکار در مناطق زلزله‌زده تصمیم گرفتیم در گفت‌وگویی کوتاه از چند و چون این حضور داوطلبانه مطلع شویم.

قلی‌زاده با انگیزه اطلاع بیمارانی که این روزها با درب بسته مطبش مواجهه می‌شوند در گفت‌وگویی تلفنی ، گفت: در آغاز از همه بیمارانی که این روزها با درب بسته مطبم روبه‌رو می‌شوند عذرخواهی می‌کنم و مطمئن باشند که اهمیت این سفر چندروزه و نیاز مردم زلزله‌زده کرمانشاه موجب شد تا به‌عنوان یک پزشک که سوگند یاد کرده در کنار هم‌وطنانمباشم اما هیچگاه در طول این چند روز از یاد بیمارانم که به مطب مراجعه می کنند غافل نبودم .

/

وی با تشریح فضای درمانی موجود در منطقه استقراری خود اظهار کرد: اینجا سه قسمت درمانی شامل کمپ صحرایی ارتش، کمپ صحرایی سپاه و خود بیمارستان شهدا سر پل ذهاب مشغول فعالیت در حوزه بهداشت و درمان هستند.

قلی‌زاده ادامه داد: در محوطه حیاط بیمارستان بخش‌های مختلف هر یک در یک چادر مشغول فعالیت هستند، یک چادر نسبتاً مناسب به زایشگاه اختصاص داده شد، همچنین بیماران مختلف نیز در همین مکان ویزیت می‌شوند، آزمایشگاه و رادیولوژی نیز دایر است.

این متخصص و جراح زنان و زایمان بیان کرد: به لطف خدا تا الان حدود 100 بیمار زن را ویزیت کردم و دو زایمان طبیعی نیز انجام شده است.

/

قلی‌زاده با توصیف زندگی مردم مناطق زلزله‌زده خاطرنشان کرد: تقریباً تمامی مردم چه آنهایی که خانه‌شان به‌طور کامل تخریب شده و چه کسانی که ظاهر ساختمان نسبتاً خوب اما داخل آن تخریب شده به‌علت پس‌لرزه‌ها در چادر زندگی می‌کنند و اگر ترس از باران نباشد فعلاً با همین شرایط اوضاع تحت کنترل است اما در صورت بارش باران مشکلات عدیده‌ای ایجاد خواهد شد که البته همه در تلاش برای تهیه کانکس و اسکان موقت هستند و به نظر این مورد در حال حاضر از ضروری‌ترینمحسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: با اهمیت‌ترینمسئله این است که کمک‌رسانی به این نواحی باید تا هفته‌های آینده ادامه یابد و متوقف نشود، دست کم تا زمانی که اسکان موقت و امورات روزمره زندگی ساکنین به وضعیت حداقل نرمال برسد.تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۱  |  ساعت انتشار: ۸:۳  |  کد خبر: ۳۱۳۷۳۷۸  |  منبع: شمال نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال