وضعیت روستاهای زلزله زده مناسب نیست

به گزارش صبحانه،هوای استان کرمانشاه طی امروز و فردا متاثر از سامانه حاکم در منطقه، نیمه‌ابری تا ابری در بعضی ساعات مه‌آلود همراه با بارندگی، رعد و برق و وزش باد است و شرایط ناپایداری دارد اما از همه مهمتر وضعیت پیچیده فضای شهر سرپلذهاب و آب‌گرفتگی معابر است که موجب بروز مشکلاتی برای مردم شده است.

چند روز گذشته بارها و بارها از طرف سازمان هواشناسب نسبت به بروز سرما و باران هشدار داده شده بود و به همین دلیل نیروهای ارتش در شهر سر پل ذهاب به کمک مردم آمدند و با نصب نایلون روی چادرها و بلوک‌چینی کنار چادرها درصد آسیب‌دیدگی نقاط شهری را کاهش داده‌اند اما همچنان در نقاطی از شهر سرپل‌ذهاب آب‌گرفتگی معابر مشکلات مردم را دو چندان کرده و وضعیت روستاها برای زلزله‌زده‌ها مناسب نیست. مردمی که حتی کفش‌های خود را در زلزله از دست داده‌اند با دمپایی بین فضاهای آب‌گرفته کنار چادرها راه می‌روند و مستاصل هستند.

کاهش دمای هوا که اوایل هفته آینده شدیدتر خواهد شد نگرانی زلزله‌زدگان را دوچندان کرده و در این میان کاهش دما نیز موجب نگرانی و بیقراری خانواده‌هایی شده که فرزندان کوچک دارند. تعداد بالایی از کودکان در این منطقه همچنان در شوک پس از زلزله و در معرض بیماری هستند. کودکانی که در سرمای هوا حتی امکان استفاده از اندک حمام‌های صحرایی سرپل‌ذهاب را ندارند.

منبع:ایلنا

تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۱  |  ساعت انتشار: ۰:۲۳  |  کد خبر: ۳۱۳۷۳۵۹  |  منبع: صبحانه آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال