محصولات جدید رنو در ایران تولید می‌شود

اقتصاد>تجاری - مالی - علی ابراهیمی:
با اجرای قرارداد رنو و ایدرو، تولید مشترک ‌۵ محصول جدید رنو در ایران آغاز می‌شود.

برخی از این خودروها برای نخستین بار به بازار دنیا معرفی می‌شوند و کوئید نخستین خودرویی است که در چارچوب این قرارداد تا پایان سال 2018یا حداکثر ابتدای سال 2019میلادی راهی بازار می‌شود.با اجرای برجام، شمارش معکوس برای حضور شرکت‌های خودروسازی در ایران و همکاری با خودروسازان کشورمان آغاز شد و هیأت‌های خودروساز از کشورهای مختلف مذاکرات خود با شرکای ایرانی را آغاز کردند.

این شرایط موجب شد تا انتظارات مشتریان برای عرضه خودروهای با کیفیت و قیمت مناسب در سایه اینگونه قراردادها افزایش یافته و در آن مقطع زمانی به عاملی برای تشدید رکود بازار تبدیل شود. اما اکنون با گذشت نزدیک به2 سال از اجرای برجام‌ تنها قرارداد ایران خودرو و پژو با تولید حداقلی پژو 2008اجرایی شده است. اجرای قراردادهای سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) با رنو و قرارداد سایپا با سیتروئن هنوز به تولید قابل توجه محصول منجر نشده است و سایر شرکای خارجی حضور پررنگی در صنعت خودروی کشورمان ندارند.

با وجود این معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ما با تشریح جزئیات روند اجرای قرارداد ایدرو با رنو ‌ از اجرایی‌شدن این قرارداد خبر داده و با رد برخی ‌جوسازی‌های سیاسی نظیر ‌ساز مخالف آمریکا در اجرای برجام یا مشکلات داخلی مانند مخالفت باارائه سایت«بن رو» به‌عنوان آورده ایدرو در قرارداد با رنو، از عرضه نخستین خودروی تولید مشترک محصول این قرارداد تا اواخر سال 2018یا ابتدای سال 2019میلادی خبر داد. منصور معظمی، سفر اخیر هیأت ایرانی به پاریس را برای رایزنی در مورد جزئیات اجرای این قراداد و تعیین نوع محصولات تولید مشترک تلقی و هرگونه تأثیر پذیری اجرای این قرارداد از مباحث سیاسی را رد کرد.

  • تولید محصولات جدید رنو در ایران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مشکلی برای استفاده از سایت بن رو به‌عنوان آورده ایدرو در قرارداد با رنو وجود ندارد، اعلام کرد: به‌زودی اسامی 5محصول جدید تولید مشترک رنو در ایران اعلام خواهد شد. برخی از این خودروها محصولات جدیدی هستند که برای نخستین بار به بازار معرفی می‌شوند و قبل از آن در هیچ کجای دنیا عرضه نشده است. معظمی با اعلام اینکه نخستین خودروی تولید مشترک در چارچوب این قرارداد یعنی رنو کوئید تا اواخر سال 2018یا حداکثر ابتدای 2019میلادی به بازار عرضه خواهد شد، افزود:

این همکاری با تولید 3محصول آغاز می‌شود اما علاوه بر کوئید اسامی سایر خودروهای تولید مشترک جدید به‌زودی توسط مسئولان رنو و ایدرو اعلام خواهد شد. رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با تأکید بر اینکه ایدرو به همه تعهدات خود در چارچوب قرارداد با رنو ازجمله استفاده از سایت «بن رو» به‌عنوان آورده این شرکت در قرارداد مذکور پایبند خواهد بود، افزود:

مباحث مطرح شده در زمینه استفاده از سایت‌های خودرو یا اجاره خط تولید برای همکاری با رنو را رد می‌کنم، همچنین مسئولان رنو برای اجرایی شدن این قرارداد بسیار فعال و علاقه‌مند هستند و هیچ خللی در روند اجرای قرارداد رنو و ایدرو ایجاد نشده است. وی برکناری مدیرعامل سایپا را بی‌ارتباط با مخالفت مسئولان این شرکت با واگذاری «بن رو» دانست و گفت: تغییر مدیرعامل سایپا ارتباطی با وزارت صنعت، معدن و تجارت یا ایدرو ندارد بلکه هیأت مدیره‌ این شرکت در این زمینه تصمیم‌گیری کرده است.

  • آمادگی رنو برای انتقال سرمایه

معظمی با بیان اینکه در چارچوب قرارداد ایدرو با رنو وظایف هر یک از طرفین قرارداد تبیین شده، در زمینه انتقال سرمایه رنو به ایران گفت: به محض تشکیل شرکت مشترک ایدرو و رنو که تا پایان سال‌جاری میلادی خواهد بود، کار انتقال سرمایه صورت می‌گیرد و مسئولان رنو نیز تا‌کنون چندبار به ما اعلام کرده‌اند که مشکلی برای پرداخت سهم آورده خود در این شرکت مشترک ندارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت طولانی‌شدن روند اجرای قرارداد ایدرو و رنو برای تولید مشترک خودرو را ناشی از ریزه‌کاری‌های اجرای این قرارداد 660میلیون یورویی مانند تعیین نوع محصول مشترک دانست و افزود: رنو و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در چارچوب این قرارداد در مرداد‌ماه امسال برای کلیات قرارداد به توافق رسیدند اما اینکه چه محصولی و با چه مشخصاتی برای کدام بازارهای هدف صادراتی تولید شود و... از موضوعات پیش روی اجرای این قرارداد بوده است.

وی تأکید کرد: وقتی شرکت رنو تا این حد برای همکاری با ایران علاقه‌مند و فعال است نمی‌توان از تأثیر‌پذیری این شرکت از مباحث سیاسی در اجرای قرارداد با ایدرو دم زد. رنو شرکتی است که دولت فرانسه در هیأت مدیره آن یک عضو دارد و بقیه اعضای هیأت مدیره این شرکت نمایندگان بخش خصوصی هستند که ارتباط چندانی با مسائل سیاسی نداشته و به هیچ وجه تأثیر مسائل سیاسی در روند اجرای این قرارداد مطرح نبوده و نیست.

  • جزئیات شروط ایران برای رنو

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت رعایت دو الزام شروع ساخت داخل با 40درصد و صادرات 30درصدی را خطوط قرمز ایدرو در قرارداد با رنو دانست و افزود: به هیچ وجه از الزام آغاز تولید خودروهای مشترک با ساخت داخل حداقل 40درصدی کوتاه نمی‌آییم چرا که رنو در ایران کار کرده و شناخت و تجربه کافی از شرایط تولید قطعه و بازار خودروی کشورمان دارد.

معظمی افزود: در این قرارداد در مورد دو موضوع آغاز تولید مشترک با ساخت داخل حداقل 40درصدی و صادرات 30درصدی خودروهای تولید مشترک با رنو خیلی وقت گذاشتیم که رنو موظف شده تا 30درصد خودروهای تولید مشترک در چارچوب این قرارداد را با مسئولیت خودش صادر کند. باید در چارچوب این قرارداد، خودرویی تولید کنیم که در بازارهای هدف بین‌المللی فروخته شود و گرنه اکنون هم ما تولید‌کننده خودرو هستیم. وی تأکید کرد: هدف این قرارداد صرف تولید خودرو در کشورمان نیست و ساخت داخل و صادرات 30درصدی خودروهای تولید مشترک الزامی غیرقابل اغماض است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱:۲  |  کد خبر: ۳۱۳۶۹۴۱  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال