دختر نوجوان راز جنایت ۷ ساله را می‌دانست

اجتماع>اجتماعی - ۷ سال پیش وقتی دختر ۱۶ ساله به جرم قتل پسر جوانی در خراسان شمالی دستگیر شد، تصمیم گرفت جنایت را به گردن بگیرد تا قاتل اصلی لو نرود.

پرونده او حتی به جرم قتل در دادگاه رسیدگی و برایش حکم قصاص هم صادر شد اما او همچنان دروغ گفت تا اینکه تیمی از کارآگاهان برای کشف حقیقت وارد عمل شدند و به این ترتیب راز 7ساله فاش شد.به گزارش همشهری، مهرماه سال 89جسد سوخته‌ای در نزدیکی یکی از روستاهای شهرستان فاروج پیدا شد.

جسد کاملا از بین نرفته بود و وقتی مأموران پلیس وارد ماجرا شدند، هویت قربانی شناسایی و مشخص شد که وی جوانی 18ساله و از اهالی همان روستاست. تحقیقات نشان می‌داد که او ابتدا هدف ضربات چاقو قرار گرفته و پس از آن جسدش به آتش کشیده شده است.

هیچ‌کس از انگیزه قتل پسر جوان خبر نداشت و در این شرایط مأموران بررسی‌های گسترده‌ای را برای شناسایی عامل جنایت شروع کردند. همه تحقیقات آنها به دختری 16ساله ختم می‌شد که طبق بررسی‌ها با مقتول رابطه تلفنی و روز حادثه با او قرار ملاقات داشته است.

با سرنخ‌هایی که علیه دختر نوجوان بود، دستور بازداشت او صادر شد. مأموران وی را دستگیر کردند و او که همه شواهد را علیه خود می‌دید، تصمیم گرفت سکوت کند. پلیس شک نداشت که وی راز جنایت را می‌داند اما دختر نوجوان حاضر نمی‌شد حقیقت را به زبان آورد. حتی وقتی اتهام قتل به او تفهیم شد جنایت را به گردن گرفت و در نهایت در دادگاه محاکمه و به قصاص محکوم شد. این حکم برای تأیید به دیوان‌عالی کشور فرستاده شد اما قضات دیوان آن را نقض کردند چرا که ممکن نبود دختری 16ساله بتواند بی‌آنکه آسیب و صدمه‌ای ببیند، پسری جوان را در درگیری به قتل رسانده و سپس جسدش را به آتش بکشد.

به این ترتیب پرونده برای از سرگیری تحقیقات به اداره آگاهی برگشت و این‌بار در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان خراسان شمالی قرار گرفت. مأموران برای تحقیقات راهی روستای مورد نظر شدند و به پرس و جو از اهالی پرداختند. همه شاهدان و کسانی که احتمال می‌رفت اطلاعاتی از این حادثه داشته باشند تحت بازجویی قرار گرفتند و بعد از چند روز تحقیقات فشرده، کارآگاهان به یکی از بستگان دختر نوجوان(متهم به قتل) مظنون شدند.

او برادر این دختر بود که با دستور قضایی دستگیر شد و در بازجویی‌ها راز جنایت 7ساله را فاش کرد. پسر جوان گفت: به‌خاطر کینه‌ای که از مقتول داشتم او را به قتل رساندم و جسدش را آتش زدم تا کسی پی به این راز نبرد. حتی وقتی خواهرم دستگیر شد و به زندان افتاد، با خودم گفتم اگر مرا لو ندهد به‌خاطر اینکه نوجوان است قصاص نمی‌شود و برای همین چیزی به پلیس نگفتم تا اینکه دستگیر شدم و تصمیم گرفتم حقیقت را بگویم.

با اعترافات قاتل که حالا جوانی 25ساله است، او روز گذشته به همراه مأموران راهی محل جنایت شد و صحنه قتل را بازسازی کرد. او نشان داد که چطور مقتول را به آنجا کشانده و پس از درگیری وی را به قتل رسانده است.سردار علیرضا مظاهری، رئیس پلیس خراسان شمالی با بیان این خبر گفت: متهم با قرار قانونی راهی زندان شده و تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۱  |  ساعت انتشار: ۲۲:۸  |  کد خبر: ۳۱۲۶۴۶۳  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال