زن ۶۰ ساله، طعمه دزد شیطان‌صفت

اجتماع>اجتماعی - سارق حرفه‌ای که با ورود به خانه زنی ۶۰ ساله، او را مورد آزار و اذیت قرار داده و طلاهایش را سرقت کرده بود به دام پلیس افتاد.

به گزارش همشهری، اواخر شهریورماه مأموران کلانتری 103تهران در جریان سرقت دزدی شیطان‌صفت از خانه زنی 60ساله قرار گرفتند. زن گفت: برای پهن کردن لباس‌ها به پشت‌بام رفته و در آپارتمانم را نیمه‌باز گذاشته بودم. وقتی برگشتم، احساس کردم فردی وارد خانه شده است.

به سمت حمام رفتم و ناگهان مردی جوان به من حمله کرد و بعد از اینکه کتکم زد، دست و پایم را بست و تهدیدم کرد که اگر سر و صدا کنم مرا می‌کشد. او سپس مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و با سرقت طلاهایم به ارزش 30میلیون تومان از خانه فرار کرد. با شکایت این زن تحقیقات در این باره شروع شد.

آپارتمان مجهز به دوربین‌های مداربسته بود اما به‌دلیل قدیمی بودن دوربین‌ها، هیچ تصویر واضحی از سارق به‌دست نیامد. با این حال تحقیقات ادامه یافت تا اینکه این بار سرقتی در خیابان آفریقا به پلیس گزارش شد. مردی با ورود به یکی از آپارتمان‌ها و تهدید چاقو قصد سرقت داشت که بقیه ساکنان متوجه ماجراشده و با او درگیر شدند.

سارق نیز سوار بر یک پژو پرشیای سفید فرار کرده است. مأموران در بررسی تصاویر ضبط شده در دوربین مداربسته ساختمان، شماره پلاک خودروی سارق و همچنین چهره او را شناسایی کردند. این سرنخ آنها را به مجرمی سابقه‌دار به نام علیرضا رساند که به تازگی با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد شده بود. درحالی‌که تحقیقات برای دستگیری این مرد ادامه داشت، 15مهرماه خودروی او در غرب تهران شناسایی شد و ماموران او را دستگیر کردند.

او چندین دستگاه ضبط خودرو به همراه داشت که همگی آنها را ساعتی قبل‌ از دستگیری سرقت کرده بود. مرد جوان به اداره آگاهی منتقل شد و شاکی پرونده (زن 60ساله) وی را شناسایی کرد. متهم به سرقت و آزار و اذیت این زن اعتراف کرد و مدعی شد که بعد از سرقت طلاها، آنها را به مبلغ 5میلیون تومان، یعنی 25میلیون تومان کمتر از ارزش واقعی‌اش به یک مالخر فروخته است. او گفت: آن روز در خیابان آفریقا بودم که دیدم پسری از یک مجتمع مسکونی بیرون آمد. از او خواستم در را نبندد و درحالی‌که وانمود می‌کردم ساکن مجتمع هستم وارد شدم.

در حال وارسی طبقات بودم که دیدم در آپارتمانی در طبقه چهارم باز است. وارد شدم و در جست‌وجوی طلا بودم که صاحبخانه وارد شد. من هم داخل حمام مخفی شدم و وقتی فهمیدم که زن میانسال تنهاست، به او حمله کرده و پس از آزار و اذیت وی و سرقت طلاهایش فرار کردم.

به گفته سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران، متهم که اعتیاد شدیدی به شیشه دارد به ده‌ها سرقت اعتراف کرد و شاکیان احتمالی‌ می‌توانند برای شناسایی او به پایگاه سوم آگاهی مراجعه کنند. سرهنگ نادربیگی می‌گوید: مهم‌ترین سرنخ دستگیری متهم، دوربین مداربسته دومین محلی بود که سارق وارد آنجا شده بود.

او ادامه می‌دهد: در محل اول به‌دلیل اینکه دوربین مداربسته قدیمی بود، تصاویر واضحی ضبط نشده بود اما در محل دوم، ساکنان آپارتمان دوربین‌های جدید و دیجیتال نصب کرده بودند که تصاویر واضح آن کمک کرد خودرو و چهره متهم را شناسایی کنیم. به گفته وی، استفاده از تجهیزات امنیتی به‌روز نه‌تنها عاملی برای جلوگیری از سرقت است، بلکه هنگام وقوع سرقت نیز می‌تواند به پلیس برای دستگیری سارقان کمک کند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۲۹  |  ساعت انتشار: ۰:۶  |  کد خبر: ۳۱۲۵۱۷۲  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال