مستند خالق «سینما پارادیزو» برای آهنگساز «خوب، بد، زشت»

سینما و تلویزیون>سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
جوزپه تورناتوره این روزها در تدارک تولید مستندی درباره زندگی و فعالیت‌های موسیقیدانی است که با وسترن‌های اسپاگتی نام خود را سر زبان‌ها انداخت و برای فیلم برنده اسکار «سینما پارادیزو» موسیقی متن ساخت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسکرین‌دیلی، تازه‌ترین پروژه فیلمساز نامدار ایتالیایی «استاد موریکونه: درخشش موسیقی» درباره انیو موریکونه است که بیشتر به واسطه ساختن موسیقی متن برای آثاری چون «روزی روزگاری در غرب»، «به خاطر چند دلار بیشتر»، «تسخیرناپذیران» و این اواخر «هشت نفرت‌انگیز» شناخته می‌شود. او برای همکاری با کوئنتین تارانتینو در فیلم اخیر برای نخستن بار اسکار بهترین موسیقی متن را برد.

موریکونه 88 ساله برای تمام 9 فیلم تورناتوره موسیقی متن ساخته و فیلمساز 61 ساله ایتالیایی برای ساختن یک مستند سینمایی بیش از 40 ساعت با دوست قدیمی خود گفت‌وگو کرده است. انتظار می‌رود «استاد موریکونه» تا سال 2018 برای جشن تولد 90 سالگی نابغه موسیقی دنیا آماده شود. تورناتوره در این باره می‌گوید: «همیشه با خودم می‌گفتم چه نوع مستندی باید درباره انیو ساخته شود. حالا به این نتیجه رسیده‌ام که نه تنها زمان عملی کردن رویایم رسیده، بلکه می‌دانم چه چیزی باید بسازم.»

همکاری تورناتوره با موریکونه با «سینما پارادیزو» (برنده اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان) آغاز شد و با آثاری چون «افسانه 1900»، «مالنا»، «زن ناشناس» و... ادامه یافت. تازه‌ترین فیلم مشترک این دو چهره سرشناس ایتالیایی «مکاتبه» بود که سال گذشته میلادی روی پرده سینماهای جهان رفت. موریکونه هم با بسیاری از بزرگان سینمای جهان همکاری کرده است؛ از سرجو لئونه و جان کارپنتر تا رومن پولانسکی، فرانکو زفیرلی، مایک نیکولز و برایان دی‌پالما.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۲۸  |  ساعت انتشار: ۱۷:۴۳  |  کد خبر: ۳۱۲۵۱۱۵  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال