بازماندن مجیدی از رقابت اسکار ۲۰۱۸

سینما و تلویزیون>سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:

با معرفی شدن نماینده هند به آکادمی اسکار، امیدهای سینمادوستان ایرانی برای حضور تازه‌ترین ساخته مجید مجیدی در رقابت اسکار از بین رفت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسکرین دیلی، مدیران سینمای هند در فاصله کمتر از 10 روز تا پایان مهلت مقرر فیلم سینمایی «نیوتن» را برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان به آکادمی اسکار معرفی کردند. به این ترتیب، «پشت ابرها» به کارگردانی مجیدی امسال بختی برای ورود به این رقابت نخواهد داشت و شاید بالیوودنشینان ترجیح داده‌اند آن را برای اسکار سال آینده نگه دارند.

نخستین کارگردان ایرانی نامزد اسکار «پشت ابرها» را بر اساس فیلمنامه مهران کاشانی با حضور بازیگران و عوامل هندی در بمبئی و یکی دو شهر دیگر ساخت و آن را در بخش مسابقه شصت و یکمین دوره جشنواره لندن رونمایی می‌کند. ضمن اینکه فیلم کمتر از یک ماه دیگر چند نمایش هم در بیست و دومین جشنواره فیلم بوسان در کره جنوبی خواهد داشت. «پشت ابرها» داستانی نوجوانانه دارد و زندگی سخت یک خواهر و برادر را روایت می‌کند.

«نیوتن» به کارگردانی آمیت ماسورکار زمستان سال گذشته در بخش فورم شصت و هفتمین جشنواره برلین روی پرده رفت و جایزه بهترین فیلم این بخش را به دست آْورد. نماینده هند در نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار بهار امسال در هفدهمین جشنواره ترایبکا در آمریکای شمالی به نمایش درآمد و از جمعه گذشته همزمان در 350 سینما در سراسر هندوستان اکران شد. «نیوتن» یک کمدی سیاه سیاسی به زبان هندی و دومین تجربه کارگردانی ماسورکار است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱  |  ساعت انتشار: ۱۹:۲۷  |  کد خبر: ۳۱۱۵۳۰۷  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال