نخستین نمایش شطرنج بازان و سوارکاران ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۷

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ نمایندگان ایران روز پنجشنبه و در ادامه این بازی ها در رشته های کشتی کمربند، بیلیارد، بولینگ، فوتسال، تنیس، موی تای، تکواندو و دوچرخه سواری به مصاف حریفان آسیایی و اقیانوسیه می روند که ورزشکاران رشته های شطرنج و سوارکاری نخستین روز رقابت های خود را آغاز می کنند.
بر این اساس، در کشتی کمربند - قزاق کوراش امید خدمتی در وزن منهای 70 کیلوگرم ، علی مهدی زاده منهای ۹۰کیلوگرم و سعید قاسمی در وزن به اضافه ۹۰کیلوگرم به روی تشک می روند.
در کشتی کمربند ـ پهلوانی، محمد نادری وزن منهای ۷۰، ارشک محبی منهای۹۰ ، یوسف میرزاپور و احمد میرزاپور منها و به اضافه ۹۰کیلوگرم هم به مصاف رقیبان می روند.
در بیلیارد-بولینگ انفرادی مردان، سیدابراهیم اوشانی و باقر احمدی برابر حریفان صف آرایی می کنند.
پرهام مقصودلو، پویا ایدنی در شطرنج مردان و سارا خادم الشریعه، میترا حجازی‌پور در شطرنج زنان برابر حریفان دست به مهره می شوند.
در سوارکاری نیز که ایران برای نخستین بار به این رقابت ها اعزام شده است، در بخش انفرادی امیرحسین حبیبی، داود پور رضایی، علیرضا عامری، علی رحمتی در ارتفاع موانع ۱۴۵سانتیمتر به روی مانژ می روند.
فوتسال مردان ایران هم در دومین دیدار با قرقیزستان روبرو می شود و تنیس نیز دور سوم انفرادی و دوبل مردان و زنان برگزار می شود.
در کوراش، قنبر علی قنبری در وزن منهای ۶۶، امید تستک منهای۷۳، الیاس علی اکبری منهای۸۱، زهرا نادری منهای ۶۳راحله اصغری و محبوبه بیدل در وزن های منها و به اضافه۷۰ کیلوگرم به روی تشک می روند.
همچنین در فینال موی تای، وزن های مردان 54-57-60 -63 -67-71 -75-81 و فینال زنان وزن های 51-54-57-60-63 در صورت صعود برگزار می شود.
در تکواندو، سالار وحیدی در وزن منهای 68 و طیبه پارسا در وزن منهای ۵۵کیلوگرم به روی شیاپچانگ می روند.
دوچرخه سواری نیز با پیکارهای احسان خادم، علی علی‌عسگری، محمد دانشور، فاطمه هداوند دنبال می شود.
کاروان ورزشی ایران تاکنون در مجموع با۳۹ نشان ۱۰طلا، ۶ نقره و ۲۳برنز عنوان دومی خود را درجدول توزیع مدال ها تثبیت کرده است.
پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا و اقیانوسیه که ۲۶شهریور آغاز شد تا پنجم مهرماه در عشق اباد ادامه دارد.
کاروان ورزشکاران ایران که به نام شهید مدافع حرم «محسن حججی» نامگذاری شده، با 214 ورزشکار (115مرد و 66زن ) به این رقابت ها اعزام شده است. این کاروان در 20 رشته فوتسال، تنیس روی میز، کیک بوکسینگ، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ و بیلیارد، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی ، کشتی پهلوانی، کشتی با کمربند (آلیش)، بسکتبال سه در سه، تکواندو، سوارکاری و شطرنج مسابقه می دهد.
کاروان ایران با 82 ورزشکار در چهارمین دوره بازی‌های داخل سالن آسیا در کره جنوبی با سه مدال طلا، 6 نقره و دو برنز در رده ششم ایستاد.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۴:۲۵  |  کد خبر: ۳۱۱۴۶۶۲  |  منبع: ایران اکونومیست  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال