نشست آخر منصوریان؛ از فدراسیون فوتبال و دبیرکل آن نمی گذرم

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ علیرضا منصوریان پس از تساوی مقابل ذوب آهن اصفهان در هفته هفتم لیگ برتر، گفت: قبل از اینکه در خصوص دیدار مقابل ذوب آهن صحبت کنم باید از مردم ایران به خصوص هواداران استقلال به خاطر اتفاقاتی که در یک برنامه تلویزیونی رخ داد، عذرخواهی کنم.
وی ادامه داد: متاسفانه در آن برنامه به قداست مربیگری توهین شد، البته من از مجری برنامه ناراحت نیستم زیرا او قصد فاش کردن اسرار خانواده را نداشت.
سرمربی مستعفی تیم فوتبال استقلال تهران، گفت: در طول مدت حضورم هواداران کمک زیادی به من کردند، اما وقتی زمان جلو رفت کم کم حاشیه به تیم وارد شد. خدا به جوانی من رحم کرد فصل گذشته توانستیم تیم را به مقام دوم برسانیم و بعد از چند سال دربی را به سود خود به پایان برسانیم.
وی تصریح کرد: در استقلال روز های خوبی را پشت سر گذاشتم و در روز نخست حضورم در تمرین حدود 5 هزار هوادار به ورزشگاه آمدند که این اتفاق برای من بسیار لذت بخش بود.
وی اظهار کرد: از شعار هایی که علیه من در این مدت داده شد، ناراحت نیستم و هنوز استقلال را دوست دارم. از روز حضورم در استقلال تمام تلاش خود را کردم که شان قهرمانان این تیم از بین نرود.
منصوریان ادامه داد: در پایان بازی در رختکن به بازیکنان گفتم هیچگاه حرمت ها را نشکنند و پیشکسوت خود احترام بگذارند. می توانستم در پایان بازی با پدیده از استقلال جدا شوم اما صبر کردم.
وی افزود: خدا راشکر در آن برنامه تلویزیونی از کوره در نرفتم، اما مرا به آخر خط رساندند. هواداران ما مانند سال گذشته صبر ندارند و حتی من امروز نتوانستم از تونل ورزشگاه آزادی رد بشوم.
سرمربی مستعفی تیم فوتبال استقلال تهران، گفت: با شعار حیا کن رها کن آشنا نیستم، اما دلم می خواهد بگویم مگر چه اتفاقی می افتاد به عنوان یک دست پروده هواداران استقلال امروز می توانستم از تونل رد شوم.
وی افزود: متاسفانه صبر برای سرمربیان داخل بسیار کم است و متاسفانه در دو هفته تنهاترین آدم بودم و به خاطر همین خانواده ام هم خیلی اذیت شدند.
وی ادامه داد: قصد داشتم پس از شکست مقابل پدیده از استقلال بروم، اما دستیارانم خواستند بمانم و بجنگم. متاسفانه امروز هم احساس کردم سکو ها ملتهب است و پس از گل تساوی ذوب آهن خیلی سریع هواداران به دو دسته تقسیم شدند.
منصوریان افزود: نگرفتن یک آفساید و گل شدن آن توپ سرنوشت تیم را تغییر داد و می خواهم به تاج بگویم فوتبال ادامه دارد باید فوتبالی ها در مسند کار بمانند.
وی افزود: امروز آخر خط من است و تاکید می کنم با وجود شعار هایی که علیه من داده شد، هواداران استقلال را بسیار دوست دارم اما نکته ایی را فراموش نکنید آنها فصل گذشته صبر کردند و من توانستم تیم را درست کنم.
سرمربی مستعفی تیم فوتبال استقلال تهران، گفت: بازیکنان به دلیل استرس در نیمه اول شاید سه گل را به ثمر نرساندند، اما از همه آنها تشکر می کنم.
وی تاکید کرد: امروز از تیمی که به عشق آن مربی شدم جدا می شوم. به خاطر تمام انتقاداتی که از من شد ناراحت نیستم زیرا وقتی کسی سرمربی استقلال می شود باید این مسایل را بپذیرد.
منصوریان، گفت: به بازیکنان اعلام کردم امروز روز آخر من در استقلال است و از همه آنها به ویژه مربیان و سرپرست تیم تشکر می کنم و افتخارم این است که شاگرد مکتب استقلال هستم.
وی افزود: اگر به مربیگری ادامه دهم حتی اگر قراردادم را فسخ کنند، هیچ گاه مقابل استقلال مقابل این تیم نخواهم ایستاد زیرا این تیم برای من بسیار عزیز است.
منصوریان با انتقاد از فدراسیون فوتبال، اظهار کرد: از فدراسیون و ساکت دبیرکل هیچگاه نخواهم گذشت زیرا یک آفساید می تواند یک زندگی را تمام کند.
وی در پاسخ به این سئوال که چه کسانی به استقلال ضربه می زنند، گفت: از برنامه تلویزیونی دوشنبه شب یاد گرفتم برخی اشتباهات را هیچ وقت تکرار نکنم. اگر امروز اسم فدراسیون فوتبال و ساکت آوردم چون با چشم هایم مسایلی را دیده بودم.
منصوریان تاکید کرد: در آبادان اشتباهات داوری را دیدم و در این بازی هم دیدم چگونه سه امتیاز از تیم استقلال گرفته شد.
وی افزود: برخی از هیولای درون استقلال صحبت کردند، می خواهم بگویم هیولای درون خودمان هست. نگاه به صندلی داغ سرمربیگری و مدیریت استقلال است که این هیولای درون ماست، اما پرسپولیسی ها این هیولا را سال 94 از بین بردند و مدت ها است که هیچ سر و صدایی از پیشکسوتان این تیم نمی شنوید.
وی با اشاره به سیستم مدیریت باشگاه استقلال، گفت: در باشگاه تصمیمات شخصی وجود داشت و برای این می توانم مثالی بزنم. اگر امروز من را بدون سواد وزیر یک وزارتخانه کنند، چه عکس العملی خواهم داشت؟ قطعا خوشحال می شوم و در همان ابتدا تصمیم های عجیبی خواهم گرفت و به گذشته وزارتخانه و افراد بزرگی که در آن کار کردند توجه نمی کنم.
وی تاکید کرد: متاسفانه برای آوردن برخی در استقلال اصلا کار کارشناسی صورت نگرفت. از هواداران می خواهم مدیرعامل باشگاه را حفظ کنند چون او 30 سال در این فوتبال حضور داشته است و اگر امروز استقلال ناموفق بوده دلیلش حضور افرادی بدون کار کارشناسی است.
سرمربی مستعفی استقلال در واکنش به اظهارات قلعه نویی مبنی بر اینکه او منصوریان را به استقلال آورده است، گفت: 50 نفر گفته اند ما منصوریان را به استقلال آورده ایم در حالی که بعضی از این افراد حتی مربی من هم نبودند.
وی افزود: در آمدن من 4 نفر نقش داشتند که سه نفر از این افراد نصرالله عبدالهی، بهتاش فریبا و امیر قلعه نویی بودند.
وی افزود: سال 73 یک نفر با من تماس گرفت و گفت قلعه نویی هستم و نصرالله عبدالهی و بهتاش فریبا خواهان حضورت شده اند. من آن زمان به دوستم که پاسخ تلفن را داده بود، گفتم دوستان دیگرمان هستند و دارند اذیت می کنند اما صدای قلعه نویی را شناخته بود و تلفن را قطع نکرد.
منصوریان گفت: وقتی خودم پای تلفن رفتم قلعه نویی تاکید من را پسندیده اند اما باید بدانی در استقلال پول نداریم و من هم گفتم حتما به این تیم می روم. با تمام وجودم امیر قلعه نویی را دوست دارم.
وی در پاسخ به این سئوال که نام نفر چهارمی که در استقلالی شدن او کمک کرده است چیست؟ اظهار کرد: کاظم اولیایی فردی بود که رضایت نامه من را از پارس خودرو گرفت و در بهمن 73 من را استقلالی کرد.
منصوریان در خصوص اینکه چه کسی جایگزین او می شود، گفت: الان اگر اسم بیاورم ذهن باشگاه برهم می ریزد اما اگر نفر بعدی بیاید و سکوها ملتهب شود من هم شرایط بدی برای او ایجاد خواهم کرد.
سرمربی مستعفی استقلال در واکنش به ناراحتیش از مهدی رحمتی، گفت: متاسفانه او در برنامه تلویزیونی دوشنبه شب قداست مربیگری را شکست. از بزرگتر های استقلال خواستم اگر من نبودم پشت هم بمانند و تیم را حمایت کنند.
وی افزود: کم ترین توقع من از رحمتی این بود وقتی دید من روی خط برنامه هستم می گفت چون سرمربی هست صحبت نمی کنم و خداحافظی می کرد. رحمتی تلاش کرد در این برنامه مطالبی به سود خود عنوان کند و نمی توانم شفاف تر توضیح دهم.
وی افزود: برای حضور به عنوان سرمربی استقلال باید بستر لازم فراهم شود و امیدوارم در ادامه کارم روند رو به رشدی پیدا کنم تا در سکو ها بدانند یک مربی جوان ایرانی هم می تواند موفق باشد.
سرمربی مستعفی استقلال، اظهار کرد: در زمانی که دستیار افشین قطبی در تیم ملی بودم او پس از شکست مقابل کره جنوبی به شدت گریه کرد، اما متاسفانه آن زمان نفهمیدم دلیل گریه های او چیست.
وی تاکید کرد: برای سرمربی شدن در استقلال و موفقیت بستر بسیار سختی وجود دارد.
منصوریان گفت: در طول این مدت آنقدر که از خودمان ضربه خوردیم حتی از پرسپولیس هم ضربه نخوردیم.
وی با اشاره به حضور مجتبی جباری در استقلال، تاکید کرد: او استعداد بسیار زیادی در مربیگری دارد و در کنار این که می تواند مربی خوبی شود انسان بسیار خوبی است. تنها یک نکته در خصوص او وجود دارد که زیاد رک بودن در مربیگری خوب نیست.
منصوریان خاطرنشان کرد: باید از گودرزی وزیر سابق ورزش و جوانان که من را به استقلال آورد تشکر کنم و همچنین از سلطانی فر که در این مدت به خاطر من فشار زیادی را تحمل کرد.
وی افزود: شنیدم قرار است یک مربی صاحب نام خارجی جایگزین من شود و از این مساله بسیار خوشحالم و در مجموع هرکسی که جایگزین من شود، حتما در روز معارفه اش حضور پیدا خواهم کرد.
منصوریان عنوان کرد که استقلال در ادامه لیگ آینده روشنی دارد و می تواند در لیگ به یک مدعی تبدیل شود و به مقام قهرمانی جام حذفی برسد.
سرمربی مستعفی تیم فوتبال استقلال در خصوص بحث ماندنش تا سال 1400، گفت: من هیچ وقت نگفتم می خواهم تا سال 1400 در استقلال بمانم بلکه گفتم این تیم می تواند تا این سال شرایط خوبی داشته باشد.
وی در خصوص احتمال بازگشتش به نیمکت استقلال در صورت مخالفت اعضای هیات مدیره با استعفای او، اظهار کرد: وقتی تصمیم می گیرم کاری که باید انجام دهم را جلو می برم. مطمئن باشید اگر بازگردم و سپید رود را هم شکست دهیم با اولین توپی که به تیرک ما بخورد باید منتظر سکوهی ملتهب باشم.
وی افزود: بسیاری از شما به خوبی می دانید چگونه سکو ها ملتهب می شود، اما من هم این مساله را می گویم که برخی افرادی که از بیرون وارد فوتبال شده اند، سکوها را ملتهب می کنند.
منصوریان، گفت: در این سال ها پرویز مظلومی، امیر قلعه نویی، نصرالله عبدالهی، منصور پورحیدری و حتی ناصر حجازی با دل پر از تیم جدا شده اند اما باید بدانیم چنین افرادی برای تیم زحمت زیادی کشیدند. مطمئن باشید بازهم چنین اتفاقاتی در فوتبال ما رخ خواهد داد و من قصد ندارم از کسانی که سبب چنین اتفاقاتی می شوند، نام ببرم.
وی در خصوص جذب پژمان منتظری و مجتبی حباری در ابتدا فصل، هدف از خرید این دوبازیکن خداحافظی آنها با لباس استقلال بود و البته آنها با حضورشان انرژی خوبی به استقلال دادند.
سرمربی مستعفی تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص اینکه اگر به گذشته بازگردد چه کاری را انجام نمی دهد، گفت: مطمئن باشید سعی می کنم مانند یک مربی خارجی با باشگاه بی رحم باشم زیرا وقتی دل سوزی می کنی همین مسایل به وجود می آید.
وی در خصوص اینکه گفته می شود کل مبلغ قرارداد خود را از استقلال گرفته است، گفت: متاسفانه یک فرد ابلح گفت منصوریان کل قراردادش را گرفته است و متاسفانه برخی از رسانه ها هم آن را کار کردند اما سئوال من این است که باشگاه با چه عقلی باید این کار را انجام دهد و این در حالی است که شخصا بخشی از پاداش های تیم را تامین می کردم.
وی افزود: هنوز 20 درصد از پول فصل گذشته خود را نگرفتم و حتی پول مجتبی حقدوست به نفت را شخصا دادم اما مطمئن باشید هیچ گاه از استقلال شکایت نخواهم کرد.
تیم فوتبال استقلال تهران در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال مقابل ذوب آهن به تساوی یک بر یک رسید و علیرضا منصوریان از سرمربیگری آبی های پایتخت استعفا داد.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۰:۲۲  |  کد خبر: ۳۱۱۴۵۶۵  |  منبع: ایران اکونومیست  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال