صف وام ازدواج به یک سوم کاهش یافت

اقتصاد>اقتصاد‌ ایران - جدید ترین آمار از پرداخت وام ازدواج نشان می‌دهد که حدود دو سوم از افراد مانده در صف موفق به دریافت وام شده‌اند.

سید علی اصغر میرمحمد صادقی، مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در گفت‌وگوی اختصاصی با همشهری از کاهش تعداد افراد منتظر دریافت وام ازدواج به کمتر از 200هزار نفر خبر داد و اعلام کرد که تا دیروز در قالب طرح ضربتی وام ازدواج به 395هزار نفر تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج 10میلیون تومانی پرداخت شده است. وی در پاسخ به این سؤال که چه تعداد زوج در مرحله اخذ وام ازدواج هستند؟

افزود: در یک هفته اخیر به 35هزار نفر وام داده شده و 35هزار زوج دیگر در مرحله تعیین شعبه و تکمیل مدارک هستند که ظرف چند روز آینده تسهیلات به آنها پرداخت می‌شود. مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی همچنین از متقاضیان تأیید شده وام ازدواج درخواست کرد سریع‌تر نسبت به تکمیل مدارک قانونی و تحویل آن به شعب اقدام کنند. وی اولویت نخست بانک مرکزی در طرح ضربتی تسهیلات وام ازدواج را پرداخت وام به زوج‌های مناطق محروم عنوان کرد و افزود: در قالب طرح یادشده 11بانک عامل برای پرداخت وام به 500هزار نفر تعیین شده‌اند که گزارش تسهیلات‌دهی بانک‌ها تا دیروز مطلوب ارزیابی شده است.

وی تأکید کرد: تاکنون 98هزار عروس و داماد در استان‌های محروم و کمتر برخوردار موفق به دریافت تسهیلات ازدواج در قالب طرح ضربتی بانک مرکزی شده‌اند. 11استان خوزستان، لرستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان، خراسان شمالی، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام و خراسان جنوبی به‌عنوان استان‌های محروم و کم‌برخوردار در طرح ضربتی اشتغال تعیین شده اند.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: تعداد متقاضیان دریافت وام به کمتر از 200هزار نفر رسیده و امیدواریم تا پایان شهریور تعداد افراد در صف به عدد تعیین شده یعنی 50هزار نفر در پایان هر‌ماه کاهش یابد. میرمحمد صادقی با اشاره به افزایش میزان ازدواج در ماه‌های اخیر افزود:

افزون بر 11بانک عامل مشمول طرح ضربتی وام ازدواج، سایر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری براساس روال قبلی متعهد به پرداخت تسهیلات 10میلیون‌تومانی ازدواج هستند. در 4ماه نخست امسال و قبل از اجرای طرح ضربتی بانک مرکزی، 322هزار نفر موفق به دریافت وام ازدواج شده بودند اما با این طرح به گفته میرمحمد صادقی، تعداد افرادی که موفق به دریافت وام ازدواج شده‌اند به 717هزار نفر رسیده است.

براساس قانون بودجه سال 96، بانک مرکزی موظف شده تا بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار پس انداز، جاری و سپرده قرض‌الحسنه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۷  |  ساعت انتشار: ۴:۱  |  کد خبر: ۳۱۱۲۹۹۸  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال