جزئیات طرح اشتغالزایی روستایی

به گزارش صبحانه، حمید پورمحمدی در مراسم امضای تفاهمنامه میان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعیگفت: دو واحد درصد از نرخ سود به صورت یارانه پرداخت خواهد شد، در عین حال هر استانی که به دنبال اعتبار بیشتری است، می تواند شرایط را برای ارزان تر شدن منابع فراهم یابد، ضمن اینکه پرداخت یارانه، با پرداخت اولین قسط وام صورت می گیرد.

وی افزود: اشتغال روستایی و عشایری در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته است؛ بر این اساس قرار است که از سوی صندوق توسعه ملی وام با بهره صفر درصد در اختیار بانکها قرار گیرد که معادل همین ۵ هزار میلیارد تومان نیز، بانکها منابع اضافه کرده و بنابراین این اعتبار به ده هزار میلیارد تومان افزایش می یابد، بنابراین نرخ سود ۹ درصدی برای اعطای این وام ها اختصاص می یابد.

پورمحمدی گفت: همچنین سازمان های برنامه و بودجه استانها نیز باید ۳ درصد یارانه سود را پرداخت کنند، چراکه طبق قانون باید سود این وام، ۶ درصد باشد. بنابراین روسای سازمان های برنامه و بودجه باید از محل کمک های فنی و اعتباری خود، زمینه ساز ارزانتر شدن این وام را فراهم نمایند. /مهر


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۶  |  ساعت انتشار: ۱۴:۱۹  |  کد خبر: ۳۱۱۲۷۳۰  |  منبع: صبحانه آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال