سیر آیفکس در مسیر صعودی

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست ؛ بیش از ۳۴ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۲۸ میلیارد ریال در نماد «ذوب» دادوستد شد که بیشترین حجم مبادلاتی را در این نماد رقم زد و بالاترین ارزش مبادلاتی بازارهای اول و دوم نیز به نماد «سرچشمه» در پی جابه‌جایی بیش از ۵ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۲۹ میلیارد ریال در این نماد اختصاص یافت.

نماد سرچشمه علاوه بر این با ۴.۴ درصد رشد قیمتی در جایگاه دوم جدول بیشترین افزایش قیمت قرار گرفت. در همین حال نمادهای «میدکو» و «زاگرس» نیز بیش از یک واحد در رشد شاخص کل فرابورس نقش داشتند.

نگاهی به دادوستدهای صورت‌گرفته در بازار پایه نیز حاکی از مبادله بیش از ۴۰ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۹۰ میلیارد ریال در تابلوهای معاملاتی این بازار است. همچنین روز جاری نشست خبری ویژه تشریح وضعیت مبادلات در بازار «پایه ج» برگزار شد که امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران از بازار پایه به مثابه بخش مراقبت‌های ویژه برای شرکت‌ها یاد کرد و افزود: یک‌سوم از شرکت‌ها در بازار پایه هستند و به لحاظ نظارتی وقت و انرژی زیادی از سازمان بورس و فرابورس می‌گیرند اما باید به این شرکت‌ها اجازه ریکاوری بدهیم.

به گفته هامونی اگر شرکت‌ها از چتر نظارتی خارج شوند و یا اوراق خارج از فرابورس و بورس معامله شوند با بازار سیاه غیر شفاف و غیر منتظمی مواجه خواهیم بود که کنترل آن مشکل است در حالی که بازار پایه بستری ایجاد می‌کند تا سهامدارانِ شرکت‌هایی که قبلا خارج از بورس بوده‌اند را تنبیه نکنیم و فرصتی برای معامله سهمی که دارند را فراهم کنیم.

امروز در جریان بازار همچنین بیش از ۸۴ هزار ورقه تسهیلات مسکن به ارزش بالغ بر ۶۶ میلیارد ریال بین خریداران و فروشندگان دست به دست شد که امتیاز تسهیلات مسکن اردیبهشت۹۶ با کمترین قیمت معادل ۷۷۱ هزار ریال خریدوفروش شد. بیشترین قیمت در میان تسه‌ها نیز ۸۰۱ هزار ریال بود که تسه تیرماه۹۶ با این قیمت مورد مبادله قرار گرفت.

در نهایت در تابلو اوراق با درآمد ثابت شاهد دادوستد بیش از ۲۶۳ هزار ورقه به ارزش افزون بر ۲۵۸ میلیارد ریال بودیم که اسناد خزانه اسلامی مرحله یازدهم بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در این تابلو به خود اختصاص داد.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۵/۲۹  |  ساعت انتشار: ۱۵:۱  |  کد خبر: ۳۱۰۱۳۳۲  |  منبع: ایران اکونومیست  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال