سرقت از نانواها برای خرید خودروی شاسی‌بلند

اجتماع>اجتماعی - پسر ۲۳ ساله با دیدن آگهی استخدام در کانال تلگرامی نانواها نقشه شومی کشید. او به بهانه کار وارد نانوایی‌ها می‌شد و پس از آن، نقشه سرقت از آنجا را عملی می‌کرد.

چند روز پیش صاحب یک نانوایی به اداره آگاهی شهرستان پردیس رفت و خبر از سرقت میلیونی یک کارگر نانوا داد. وی گفت: برای استخدام کارگر در مغازه نانوایی‌ام در یک کانال تلگرامی که مخصوص نانواها بود، آگهی استخدام دادم. کمی بعد شخصی به من پیام داد و گفت سابقه کار در نانوایی را دارد و بیکار است. من هم او را که مجید نام دارد استخدام کردم و یک‌ماه پیش در مغازه‌ام مشغول به‌کار شد. آنقدر کارش خوب بود که حقوقش را ‌ماه دوم بیشتر کردم غافل از اینکه نقشه شومی در سر داشت.

وی ادامه داد: چند روز پیش مجید برای ناهار دیزی پخت که وقتی من و 2کارگر دیگر آن را خوردیم از هوش رفتیم. گویا پس از 2ساعت یک مشتری به نانوایی آمده و وقتی دیده از ما خبری نیست وارد نانوایی شده و فهمیده همه ما بیهوش روی زمین افتاده‌ایم. شاید اگر او به داد ما نمی‌رسید ما زنده نمی‌ماندیم. مشتری که با ما آشنا بودبا اورژانس تماس گرفت و ما را به بیمارستان منتقل کردند. وقتی به هوش آمدم متوجه شدم که مجید، همان کارگری که به تازگی استخدام شده بود 10میلیون تومان پولی را که در گاوصندوق نانوایی بوده به همراه ساعت، موبایل، انگشتر و زنجیر طلاهای ما را به سرقت برده است.

با این شکایت تحقیقات آغاز شد و از سوی دیگر صاحب نانوا تصویر مجید را در کانال تلگرام قرار داد تا اگر بقیه همکاران او وی را دیدند، شناسایی‌اش کنند. درحالی‌که بررسی‌ها ادامه داشت، هفته پیش مجید(سارق) برای کار به یک نانوایی در تهران رفت که یکی از کارگرهای آنجا وی را شناخت. کارگر جوان چند روز قبل‌تر عکس سارق را در کانال نانواها دیده بود و می‌دانست که پلیس در تعقیب اوست. همین کافی بود تا با گزارش ماجرا به پلیس، متهم دستگیر شود و به این ترتیب روز گذشته برای تحقیق به شعبه اول دادسرای ویژه سرقت منتقل شد.

این در حالی بود که بررسی‌ها نشان می‌داد وی با همین شگرد به 2نانوایی دیگر در پردیس دستبرد زده و میلیون‌ها تومان دزدیده است. وی گفت: سال گذشته به همین اتهام دستگیر شدم و 14‌ماه در زندان بودم. پس از آزادی باردیگر تصمیم گرفتم با همین شگرد سرقت کنم. اگرچه در آمدم بد نبود و ماهی 3میلیون تومان از صاحب نانوایی حقوق می‌گرفتم اما دلم می‌خواست یک بی‌ام‌و شاسی بلند بخرم و روزی بازیگری مشهور شوم. برای همین طمع کردم و همین طمع کار دستم داد. تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۵/۲۸  |  ساعت انتشار: ۲۱:۷  |  کد خبر: ۳۱۰۱۰۴۳  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال