بازداشت به‌دلیل تأخیر در پرواز

اقتصاد>حمل و نقل برون شهری - تأخیر در پرواز‌های هواپیمایی زاگرس به بازداشت مدیر ایستگاه این شرکت در فرودگاه مشهد منجر شد

بازداشتی که بر اثر ورود دادستانی مشهد به ماجرای تأخیر پروازهای شرکت زاگرس و عدم‌پاسخگویی نماینده این شرکت به مسافران بوده و در نهایت با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی به پایان رسیده اما واکنش رئیس شرکت هواپیمایی زاگرس را نیز در پی داشته است.

هوشنگ صدیق، مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس با تأیید بازداشت نماینده زاگرس در مشهد، مدعی شد: در برخوردی عجیب به پای نماینده زاگرس پابند زده‌اند و او برای ساعت‌ها در بازداشت بوده است؛ درحالی‌که در هیچ جای دنیا بازداشت نماینده یک شرکت هواپیمایی به‌دلیل تأخیر در پرواز سابقه ندارد.

پیش از این در اسفند سال گذشته نیز دادستان مشهد، خلبان شرکت ماهان را به اتهام نگهداری و توقیف غیرقانونی حدود 500مسافر در هواپیما بازداشت و روانه زندان کرد. همچنین چند روز پس از این اتفاق، مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی نیز به اتهام معاونت در توقیف غیرقانونی مسافران در 3پرواز ماهان، معراج و آتا بازداشت و پس از 3ساعت بازجویی فنی و تخصصی با قرار قانونی روانه زندان شد.

این بازداشت‌ها مربوط به تأخیر پروازهایی بود که به واسطه برف و کولاک شدید زمستان گذشته در فرودگاه مشهد با وجود سوار شدن مسافران به هواپیما با تأخیرهای چند ساعته مواجه شده بودند. دادستان مشهد همچنین در ماجرای تلخ تصادف زنجیره‌ای نوروز 96در مشهد نیز رئیس پلیس راهور خراسان رضوی را برای ادای توضیحات احضار و پس از تفهیم اتهام با قرار قانونی کفالت آزاد کرد. حالا اما در نمونه‌ای متفاوت، نماینده ایستگاه شرکت‌ هواپیمایی زاگرس به‌دلیل تأخیر پرواز بازداشت شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس، درصورت ادامه این رفتارها، امکان توقف پروازهای این شرکت هواپیمایی به مشهد وجود خواهد داشت. به گزارش ایسنا، صدیق، بازداشت نماینده این شرکت به‌دلیل تأخیر پرواز را قابل‌قبول نمی‌داند؛ چراکه طبق قوانین سازمان هواپیمایی، ایرلاین در تأخیرهای بیش از 2ساعت می‌تواند نسبت به لغو پرواز اقدام کند و مسافران را برای دریافت مبلغ بلیت خود به آژانس‌های مربوطه بفرستد اما شرکت زاگرس تلاش کرده شرایط را برای انجام پرواز در فرودگاه مشهد فراهم کند.

به گزارش همشهری، گزارش سازمان هواپیمایی کشوری از تأخیر پروازهای داخلی نشان می‌دهد که همواره نزدیک به نیمی از این پروازها با تأخیر انجام می‌شوند اما این مسئله به برخورد قضایی منجر نمی‌شود. تازه‌ترین گزارش شرکت فرودگاه‌های کشور نیز نشان می‌دهد در تیرماه سال‌جاری از 6هزار و 102پرواز انجام شده از فرودگاه مهرآباد، 2هزار و 939پرواز معادل 48.16درصد با تأخیر همراه بوده است.

در‌ماه مورد گزارش، شرکت هواپیمایی زاگرس 525پرواز انجام داده که 49درصد آن با تأخیر مواجه بوده است؛ همچنین این شرکت در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال‌جاری نیز به‌ترتیب 47، 49و 44درصد از پروازهای خود را با تأخیر انجام داده است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۵/۲۷  |  ساعت انتشار: ۲۳:۱  |  کد خبر: ۳۱۰۰۵۶۶  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال