بازتاب انتخابات در اینستاگرام سینماگران؛ امروز جمعه تعطیل نیست

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ از صبح امروز و با آغاز انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای های شهر و روستا، سینماگران به پای صندوق‌های رای رفته و حضور خود را در این میثاق ملی با انتشار پست‌های مختلف در صفحه‌های شخصی در اینستاگرام با مردم به اشتراک گذاشتند.

** الهام حمیدی
الهام حمیدی بازیگر مجموعه تلویزیونی «شوق پرواز» با درج تصویری از خود در پای صندوق رای در پستی نوشت: امروز جمعه تعطیل نیست. خستگی و صف طولانی و سفر و استراحت، ممنوع، وظیفه همه ما ایرانی‌هاست که در تکلیف سرنوشت خود و آینده کشورمان حضور و شرکت داشته باشیم.
من در سفری تفریحی هستم، اما خواستم بگویم چند ساعت پیش در پای صندق‌های رای حاضر شدم و رای دادم... .

**رضا کیانیان
رضا کیانیان بازیگر فیلم سینمایی «آژانس شیشه ای» نیز با انتشار ویدئویی از اجرای سالار عقیلی در مشهد نوشت: به آینده فرزندانتان و نوه و نتیجه‌ها فکر کنید و به نزدیکترین مدرسه بروید و رای دهید... .
برای فردا... خورشید آرام طلوع می‌کند. امروز فقط سرنوشت چهار سال تعیین نمی‌شود! امروز آینده دور و درازی رقم خواهد خورد...
امروز روز تولد مصدق هم هست این همزمانی را تبریک می‌گویم.

** بهنوش طباطبایی
بهنوش طباطبایی بازیگر فیلم سینمایی «آزاد راه» نیز با درج تصویری از خود به هنگام رای دادن در اینستاگرام نوشت: برای ایران تکرار کردم.

** کورش سلیمانی
کورش سلیمانی بازیگر فیلم «روزهای زندگی» نیز با درج تصویری از خود در حالیکه دخترش را در آغوش دارد و در صف انتخابات ایستاده است، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ما هم رای دادیم. اما همینطور که در عکس شاهد هستید دختر جان به دلیل طولانی شدن زمان از جایی به بعد حسابی کلافه شدند و در حالی که چنین زیر لب آواز می خواندند به جان ما افتادند. البته خدا وکیلی هم حق داشتند 3 ساعت از 8 تا 11 صبح مراسم رای گیری ما طول کشید.

** تهیمنه میلانی
تهیمنه میلانی کارگردان فیلم «آتش بس» نیز با درج تصویری از سربازان که در صف رای ایستاده‌اند نوشت: صف رای سربازان در عجب شیر. انتخابات 96.

** عبدالرضا کاهانی
عبدالرضا کاهانی کارگردان فیلم «هیچ» نیز با انتشار عکس خود درحالیکه برگه رای را در داخل صندوق می اندازد نوشت: انتخابات را تحریم نمی‌کنیم.

** هدایت هاشمی
هدایت هاشمی بازیگر فیلم سینمایی «یه حبه قند» با انتشار تصویری از خود در حال بازگشت از مشهد نوشت: سفر مشهد، اجرای نمایش و دیدار بچه‌های خیریه باران با خوشی و خاطرات زیبا به پایان رسید، حالا صبح جمعه در تهران پیش به سوی رای... .

** رخشان بنی‌اعتماد
رخشان بنی‌اعتماد کارگردان پیشکسوت سینما نیز در صفحه شخصی خود با درج تصویری از جهانگیر و باران کوثری همسر و دختر خود، حضور خانوادگی در پای صندوق رای را اعلام کرد.

** کامبیز دیرباز
همچنین کامبیز دیرباز بازیگر فیلم سینمایی «دوئل» با انتشار عکسی از پرچم ایران نوشت: پاینده باشی ای مرز پرگهر.

** گلاره عباسی
گلاره عباسی بازیگر سریال «شهرزاد» نیز با انتشار تصویری از خود و شناسنامه به دست در کنار دیگر هنرمندان در صفحه شخصی خود نوشت: این هم از رای ما، همراه با احسان کرمی عزیز، آقای علی عطار و دوستان دیگر... .

** منصور لشکری‌قوچانی
منصور لشکری‌قوچانی تهیه کننده «قاتل اهلی» جدیدترین ساخته مسعود کیمیایی نیز با انتشار فیلمی سلفی در اینستاگرام خود نوشت: بعد از ایستادن در صف از ساعت هفت‌و پنجاه ویک دقیقه، ساعت نه سی و یک دقیقه رای دادم. امیدوارم مردم با صبر و حوصله صف را تحمل کنند و رای دهند.

** لیلی رشیدی
لیلی رشیدی فرزند مرحوم داود رشیدی و بازیگر سینما نیز با انتشار عکس خود به همراه خانواده در صفحه شخصی ایستاگرام خود نوشت: ما امروز اول وقت رای دادیم و برگشتیم. از همه کسانی که تا الان هنوز نرفته‌اند خواهش می‌کنم که برخیزند و به جمع مستان پیوندند.

** مهدی کرم‌پور
مهدی کرم‌پور کارگردان فیلم سینمایی «پل چوبی» نیز با انتشار عکس خود در کنار فاطمعه معتمدآریا بازیگر مطرح سینما در پای صندوق رای نوشت: از فرانسه با عشق.

** محمد بحرانی
محمد بحرانی صداپیشه «جناب خان» نیز در اینستاگرام خود عکسی سلفی منتشر کرد و نوشت: خوشحال و امیدوار در صف انتخابات.

** بهنوش بختیاری
بهنوش بختیاری بازیگر مجموعه «محله گل و بلبل» نیز با انتشار عکس خود در حال انداختن رای در صندوق آرا نوشت: این هم از رای ما ... مصادف شد با تولدم.

** ترانه علیدوستی
ترانه علیدوستی بازیگر سریال «شهرزاد» نیز با انتشار پستی در کنار بهاره هدایت در پای صندوق رای نوشت: به قدر وسع بکوشیم.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط لازم رای دادن هستند که امروز با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق های رای می اندازند.
در این دوره از انتخابات، یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت می کنند.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۹  |  ساعت انتشار: ۲۰:۲۹  |  کد خبر: ۳۰۶۸۹۷۳  |  منبع: ایران اکونومیست  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال