قهرمانی دختران نوجوان تکواندوکار ایران در آسیا

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از فدراسیون تکواندو ، پرونده نهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان پس از 3 روز پیکار 246 تکواندوکاران از 22 کشور ساعاتی پیش در مجتمع ورزشی آتی‌راو قزاقستان بسته شد و تیم تکواندو دختران نوجوان ایران با کسب 6 مدال طلا، یک نقره و 80 امتیاز برای نخستین بار بر سکوی قهرمانی آسیا ایستاد تا این موفقیت با انتخاب یک مربی زن ایرانی به عنوان بهترین مربی آسیا ارزشمندی دوچندان یابد.
براساس این گزارش، در پایان مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، تیم تکواندو دختران و پسران ایران با کسب 9طلا، 3 نقره و یک برنز و در مجموع دختران و پسران با کسب 13 مدال رنگارنگ بر سکوی قهرمانی قاره آسیا ایستادند.
همچنین کره جنوبی با 8 مدال طلا، 4 نقره و 3 برنز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تایلند با 2 طلا، 2 نقره و 2 برنز عنوان سوم را بدست آورد. تیم‌های قزاقستان و فیلیپین چهارم و پنجم شدند.
کاروان تکواندو کشورمان در بخش تیمی دختران برای نخستین بار و با کسب 6 مدال طلا، یک نقره و 80 امتیاز توانستند با اقتدار روی سکوی قهرمانی قرار بگیرند، تیم تایلند با 2 مدال طلا، 2 نقره و 43 امتیاز نایب قهرمان شد و تیم کره‌جنوبی که خود را از مدعیان قهرمانی می دانست با یک مدال طلا، 2 نقره، 3 برنز و 42 امتیاز سوم شد.
هدایت تیم ملی تکواندو دختران بر عهده اعظم درستی بود و نیلوفر صفریان، معصومه محمدیان و محبوبه محمد نژاد تیم دختران تکواندو کار ایران را در رقابت های قهرمانی آسیا در قزاقستان همراهی کردند.
اما در بخش پسران تیم کره‌جنوبی با 7 مدال طلا، 2 نقره و 99 امتیاز قهرمان شد، تکواندوکاران نوجوان کشورمان با 3 طلا، 2 نقره، یک برنز و 61 امتیاز نایب قهرمان شدند و تیم میزبان (قزاقستان) با یک مدال نقره، 3 برنز و 29 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.
وحید عبداللهی به عنوان سرمربی هدایت تیم تکواندو پسران ایران را به عهده داشت و رشید فتاحی ، حسین کریمی و سعید رمضانی و رشید فتاحی در کسوت مربی وی را یاری دادند.
اسامی مدال آوران ایران به شرح زیر است:
* مدال طلا:زهرا شجاعی( وزن 63- کیلوگرم)، مبینا شاکری(وزن 55- کیلوگرم)،مبینا نژاد(وزن 42- کیلوگرم)،زهرا علیزاده(وزن 46- کیلوگرم)، زهرا پوراسماعیل(وزن 68+کیلوگرم)، یلدا ولی نژاد( وزن 59- کیلوگرم)، حامد اصغری (وزن 51- کیلوگرم)، حمیدرضا هادیان(وزن 59-کیلوگرم)، محمد حسین یزدانی (وزن 73- کیلوگرم)
* مدال نقره:مهلا مومن زاده(وزن 44- کیلوگرم)، حمیدرضا صدری(وزن 48- کیلوگرم)، احمدرضا مختاری (وزن 68- کیلوگرم)
* مدال برنز:حمید رضا هادیان(وزن 59- کیلوگرم)

تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱  |  ساعت انتشار: ۱۷:۴۲  |  کد خبر: ۳۰۶۰۶۱۳  |  منبع: ایران اکونومیست  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال