پیشنهاد رشوه به شماره یک تنیس جهان!

در آغاز رقابت‌های اوپن استرالیا، اولین گرند فصل، دنیای تنیس شوک بزرگی دریافت کرد چرا که مرد شماره یک این رشته ورزشی، نواک جوکوویچ از وجود فسادی بزرگ در این ورزش خبر داد.

به گزارش تابناک ورزشی، جوکوویچ فاش کرد که چندی پیش برخی قصد داشتند با دادن رشوه به او، مرد شماره تنیس دنیا را متقاعد کنند مطابق میل آنها نتیجه بگیرد.

شبکه BBC در گزارشی ادعا کرد که 16 بازیکن تنیس جهان که در یک دهه اخیر به جمع 50 تنیسور برتر جهان راه پیدا کرده‌اند و شامل قهرمانان گرنداسلم‌ها نیز بوده‌اند، مظنون به همکاری با باندهای تبانی و سندیکای شرط بندی برای تعیین نتایج مسابقات تنیس هستند.

پیشنهاد

او در ملبورن به خبرنگاران گفت: مستقیماً با من تماس گرفته نشد بلکه از طریق چند واسطه به گوشم رسید که عده‌ای می‌خواهند طبق میل آنها نتیجه بگیرم. البته ما بلافاصله از آن ماجرا فاصله گرفتیم و آن افراد حتی نتوانستند با من بگیرند. آن فردی که قصد داشت با من صحبت کند حتی نتوانست مستقیماً حرفش را بزند و آن ماجرا به هیچ جایی نرسید. متأسفانه در آن زمان، برخی شایعات و حرف و حدیث‌ها وجود داشت که به آنها رسیدگی شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که به جوکوویچ رقمی معادل 200 هزار دلار پیشنهاد شده است که بازی‌اش را ببازد، ماجرایی که اعتبار دنیای تنیس را لکه‌دار کرد و ستاره تنیس صربستان هم آن را یک جنایت ورزشی می‌داند.

او افزود: پی بردن به پیشنهادی که قرار بود به من بشود، احساس ترسناکی در من ایجاد کرد چون واقعاً به هیچ نحوی نمی‌خواستم مرا با چنین موضوعاتی مرتبط کنند. شاید برخی دیگر این ماجرا را یک فرصت قلمداد می‌کردند اما برای من این کار، یک رفتار غیرورزشی و راستش یک جنایت ورزشی است که من اصلاً از آن حمایت نمی‌کنم. به نظر من چنین چیزهایی در هیچ ورزشی جایی ندارد به خصوص در تنیس.

<

تاريخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۸  |  ساعت انتشار: ۲۲:۱  |  کد خبر: ۲۶۹۲۰۶۲  |  منبع: تابناک  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال