ملکیان : هیچ‌ کس سراغ ما را نمی‌گیرد !

شمال نیوز : سوسن ملکیان ، همسر سردار شهید شیرسوار گفت : در سال 63 با همسرم شهید شیرسوار به جشن عروسی یکی از اقوام رفتیم و شهید شیرسوار با لباس سپاهی در آن مراسم حاضر شد، وقتی علت را جویا شدم همسرم به من پاسخ داد که مردم باید بدانند سپاهی‌ها، بسیجی‌ها و حزب‌اللهی‌ها هم در جشن عروسی حضور می‌یابند...ملکیان

همسر شهید شیرسوار با بیان اینکه خانواده شهدا مخالف هنر نیستند، گفت: شاد زندگی کنید، ما مخالف شادی نیستیم.

به گزارش شمال نیوز ، سوسن ملکیان در مراسم بزرگداشت روز مازندران در سالن اجتماعات حوزه هنری استان، اظهار داشت: خانواده شهدا برای نسل نخست دفاع مقدس، تداعی‌گر خاطره و برای نسل چهارم، درس هستند.

همسر شهید شیرسوار خطاب به دانش‌آموزان حاضر در این نشست، گفت: جنگ ما افسانه نبود، واقعیت بود، شما الان در کتاب‌ها می‌خوانید همسر شهید و فرزند شهید، اما نمی‌دانید همسر و فرزند شهید کیست.

وی با بیان اینکه تاریخ را زمانی می‌خوانیم که آن برهه زمانی را ندیده باشیم، تصریح‌ کرد: خانواده شهدا، تاریخ زنده هستند.

ملکیان با اشاره به اینکه خانواده شهدا با هنر، بیگانه نیستند، افزود: در سال 63 با همسرم شهید شیرسوار به جشن عروسی یکی از اقوام رفتیم و شهید شیرسوار با لباس سپاهی در آن مراسم حاضر شد، وقتی علت را جویا شدم همسرم به من پاسخ داد که مردم باید بدانند سپاهی‌ها، بسیجی‌ها و حزب‌اللهی‌ها هم در جشن عروسی حضور می‌یابند.

همسر شهید شیرسوار یادآور شد: همسرم گفت اسلام در همه جا و با هر شکلی وجود دارد و این دیگران هستند که با اسلام نیستند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبری در زمینه ناتوی فرهنگی، اظهار داشت: امروز جنگ سخت نداریم و جنگ نرم به میدان آمده و ما خیلی غفلت کردیم، کار فرهنگی انجام ندادیم.

ملکیان با بیان اینکه خانواده شهدا را خانواده‌های مادی قلمداد می‌کنند، گفت: در حالی که این‌گونه نیست و اگر من خودرویی در اختیار دارم برای تهیه آن، زحمت کشیدم.

وی با اشاره به اینکه شهدا نفس دادند تا ما نفس بکشیم، افزود: ما اینها را فراموش کردیم و در زمینه ادبیات پایداری، کم‌کاری کردیم.

همسر شهید شیرسوار با اشاره به اینکه اگر زندگی می‌کنیم هنوز به یاد دفاع مقدس است، ادامه‌ داد: هیچ‌کس سراغ ما را نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه ممکن است فرزند شهید هم معتاد و کارتن خواب شود و یا فرزند شهید مسئولیت دارد و او را عزل می‌کنند، افزود: من همسر شهید در مدرسه گمنام هستم و ما را معرفی نمی‌کنند.

ملکیان با اشاره به اینکه نگاه‌ها را باید تغییر دهیم، خطاب به حاضران گفت: شاد زندگی کنید، ما مخالف شادی نیستیم و فقط ذکر نداریم و جنگ ما هم فقط افراد تسبیح به دست نبودند که فقط نماز و دعا بخوانند.

وی با بیان اینکه هفت سال با شهید زندگی کردم، اظهار داشت: فرزند 6 ماهه من، پدر ندید و آرزوی یک آغوش پدر دارد.

ملکیان خاطرنشان‌کرد: با زندگی خانواده شهدا آشنا شوید، ما مستند حاضر هستیم.تاريخ انتشار: ۱۳۹۳/۹/۵  |  ساعت انتشار: ۲۱:۱۵  |  کد خبر: ۱۸۰۰۵۷۳  |  منبع: شمال نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال