احداث پاتوق محله در خیابان مسیل باختر منطقه ۷

، با اعلام این مطلب فوق افزود: به منظور بالا بردن سطح سلامتی جسمی و روحی شهروندان،پاتوق محله در خیابان مسیل باختر احداث می‌شود.

شهردار منطقه 7 با اشاره به نصب تست‌های ورزشی دراین پاتوق محله گفت:پاتوق محله با در گرفتن فضایی حدود یک هزار و صد متر مربع اولین پاتوق محله منطقه 7 محسوب می‌‌شود.

وی با اشاره به کاربری پاتوق های محله افزود: فضای سبز و بوستان‌های کوچک محلی به گونه ای تجهیز و ساماندهی می‌شود که فضای مطلوبی را برای گردهمایی غیر رسمی اهالی و مشورت پیرامون مشکلات محله فراهم می‌کند و حتی باعث گفتگو و دید و بازدید بیشتر اهالی و تعامل آنان با یکدیگر نیز می شود.

نگهبان در ادامه اظهار داشت: پاتوق های محلی نقاطی هستند که درآنها ساماندهی عناصر محیطی و بهداشتی، محوطه سازی و بهسازی مسیر تردد شهروندان، عناصر اطلاع رسانی (تابلوهای فرهنگی و آموزشی) عناصر ترافیک، تاسیسات و تجهیزات شهری، ایجاد و اصلاح فضاسازی محیطی، ایجاد غرفه‌های محلی، عرضه فعالیتهای هنری خاص توسط خود اهالی محل، انجام فعالیت‌های هنری گرافیکی و ایجاد و توسعه یا ساماندهی تعاملات اجتماعی لحاظ می‌شود.

وی در پایان گفت: پاتوق های محلی سه مشخصه آرامش خودمانی بودن و دنج بودن را با خود دارند و اصولا کانونهای اجتماعی هستن که هدف از سازماندهی پاتوق های محله تلاش برای بهتر شدن تعاملات اجتماعی و ارتقاء کیفیت محیط شهری است تا سر‌زدگی و حس تعلق به محله و امنیت اجتماعی محلات شهرمان تقویت شود.

انتهای پیام/

تاريخ انتشار: ۱۳۹۳/۸/۲۵  |  ساعت انتشار: ۵:۵۲  |  کد خبر: ۱۷۷۵۳۳۱  |  منبع: باشگاه خبرنگاران  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال