اتاق تعاون در آستارا راه اندازی شد

رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح اتاق تعاون شهرستان آستارا به خبرنگار ایرنا گفت: اتاق تعاون در شهرستان آستارا با هدف ایجاد زمینه برای خدمات بیشتر و بهتر به تعاونی ها راه اندازی شد.

نعمت یاورپور با اشاره به اینکه تمام وظایف و اختیارات اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن در ارتباط با بخش تعاونی بر عهده این اتاق است ، افزود: پس از راه اندازی این اتاق امور مربوط به آموزش تعاونگران و نیز نظارت بر مجامع عمومی تعاونی ها با دقت نظر بیشتری توسط اعضای اتاق تعاون انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه رسول بهرام خو به عنوان رییس اتاق تعاون آستارا معرفی شده است ، اضافه کرد: اتاق تعاون آستارا با زیربنای 85 متر مربع و با صرف هزینه ای بالغ بر 170 میلیون ریال راه اندازی شده است.

نعمت یاورپور در ادامه با اشاره به بهره برداری پروژه 11 واحدی مسکن فرهنگیان آستارا افزود: مراحل ساخت این پروژه که توسط شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان از سال 1390 آغاز شده بود امروز به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه تعاونی مسکن فرهنگیان شماره 2 آستارا یکی از فعالترین تعاونی های شهرستان آستارا است ، اضافه کرد: پیش از این توسط این تعاونی 200 واحد مسکونی به متقاضیان تحویل شده و 46 واحد نیز در حال احداث است.

وی با بیان اینکه 17 تعاونی مسکن در شهرستان آستارا فعالیت می کند ، اضافه کرد: پروژه 11 واحدی مسکن فرهنگیان در زمینی به مساحت یکهزار و 400 متر مربع در کوی قایقور آستارا ساخته شده است.

وی اظهار کرد: شش واحد 90 متر مربعی ، سه واحد 70 مترمربعی و دو واحد 120 متر مربعی با صرف هزینه ای بالغ بر هفت میلیارد ریال ساخته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح معدن شن و ماسه توسط شرکت تعاونی مرزنشینان بخش مرکزی آستارا ادامه داد: معدن سنگ لاشه با مجوز صنایع و معادن در زمینی به مساحت دو و نیم هکتار با مجوز سنگ شکن 400 تن در روز و ذخیره معدنی 600 هزار تن با سرمایه سه میلیارد ریالی تعاونی مرزنشینان بخش مرکزی آستارا افتتاح شد.

یاورپور گفت: 34 هزار و 116 نفر در قالب هشت هزار خانوار عضو تعاونی مرزنشینان بخش مرکزی هستند.ک3

7105 / 535/ 603


تاريخ انتشار: ۱۳۹۳/۶/۱۸  |  ساعت انتشار: ۱۷:۱۵  |  کد خبر: ۱۶۷۴۲۲۱  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال